Що таке система відеоспостереження?

Система відеоспостереження – це перевірена, сучасна технологія, яка найчастіше застосовується для спостереження за певною територією і за діями, що на ній відбуваються. З кожним роком подібне обладнання стає дедалі популярнішим, оскільки відіграє важливу роль у запобіганні злочинам. Відеоспостереження сприяє збереженню порядку в громадських місцях, а тому всі, без винятку, правоохоронці вважають, що це найбільш ефективний та економічно вигідний засіб для забезпечення максимальної безпеки громадян. Багато експертів упевнені, що такі системи безпеки мають більше переваг, ніж будь-які інші технології, розроблені останнім часом.

Найчастіше систему відеоспостереження встановлюють у місцях скупчення людей, концентрації матеріальних цінностей чи наявності небезпечних технологічних процесів. Такими місцями є:

  • Банки;
  • Різні магазини, супермаркети;
  • Офіси;
  • Торгові та розважальні центри;
  • Заводи та виробничі підприємства;
  • Склади

А також інші людні місця, де без спостереження просто не обійтись. Але останнім часом монтаж камер спостереження проводиться і у приватних будинках, квартирах. Такі дії допомагають відразу зафіксувати всі дії, що відбуваються вдома. Камери фіксують крадіжки, викрадення автомобілів, а тому відео з них може стати чудовим доказом у суді. Адже на відміну від показань людини, відео з камер не можна змінити або підробити.

Переваги відеоспостереження

Насправді встановлення відеоспостереження – це необхідна дія, яка позбавить багатьох проблем. Подібні системи мають просто безліч різних переваг, серед яких особливо виділити можна такі:

       1. Запобігання крадіжці

Нещодавні дослідження показали, що кожен рік від крадіжок весь середній та малий бізнес (магазини, супермаркети) втрачає кілька тисяч доларів. Але з появою системи відеоспостереження цей показник суттєво знижується.

       2. Підвищується продуктивність праці

Керівники великих компаній зазначають, що із встановленням камер спостереження продуктивність праці зросла в кілька разів. Такі заходи допомагають дисциплінувати працівників.

       3. Керування віддалено, через Інтернет

Сучасні технології дозволяють керувати своєю філією, перебуваючи за десятки тисяч кілометрів від неї. Керівники компаній завжди будуть в курсі всіх подій та новин, що відбуваються в офісі.

      4. Доказ у суді

Завдяки камерам легко довести правопорушення, що було здійснено у ваш бік.

Що собою являють системи спостереження?

Системи відеоспостереження складаються з кількох елементів. Розглянемо їх детальніше.

Перша і, мабуть, найголовніша частина цієї системи – це відеореєстратор (DVR) чи відеосервер. Він є спеціальним цифровим пристроєм, до якого підключаються камери відеоспостереження, зображення з яких записується на внутрішній дисковий накопичувач і виводиться на монітор або комп’ютерну мережу. Стандартно період запису може коливатися від 5 до 21 дня. При заповненні дискового накопичувача триває циклічний перезапис найстаріших відеороликів. Як правило, у всіх сучасних відеореєстраторах запис проводиться автоматично, при виявленні руху в полі зору камери.

Далі йде найважливіша частина усієї системи відеоспостереження – камера.

Від якості камери безпосередньо залежить якість картинки що одержується, оскільки у ній йде процес перетворення «живого» зображення в електричний сигнал.

Здебільшого CCTV камери відрізняються між собою:

  • Можливість управління (стаціонарні, з керованим об’єктивом, повністю керовані (PTZ));
  • Тип корпусу (корпусні, циліндричні, купольні);
  • Виконанням (для приміщень, вандалостійке, вуличне);
  • технологією (аналогові, аналогові HD (AHD, HD-TVI, HD-CVI), IP, HD-SDI);
  • Наявністю вбудованої периферії (мікрофон, виходи, входи);

Третій не менш важливий елемент – система живлення. Для аналогових та HD систем використовуються багатоканальні джерела живлення, що дозволяють у разі поломки камери відключити її від джерела, запобігши таким чином аварійному відключенню всього блоку живлення. Як правило, живлення IP-камер здійснюється за технологією PoE, що дозволяє використовувати один провід, як для передачі відео, так і живлення. У будь-якому випадку, як для аналогових, так і для IP систем має бути застосоване безперебійне електропостачання, що дозволяє автоматично перемикати живлення на батарейне, при зникненні основного. Необхідний час живлення від акумуляторних батарей визначається індивідуально.

І останні частини системи відеоспостереження – це додаткові кожухи або кронштейни, інфрачервоні прожектори, монітори, пристрої для захисту системи. Усі частини можуть підбиратися окремо згідно з вимогами клієнтів.

Технології систем відеоспостереження та їх основні відмінності

На сьогоднішньому ринку товарів відеоспостереження для дому та офісів представлено безліч технологій, але найбільшого поширення набули IP та аналогові HD камери. Вони мають деякі відмінності у своїй роботі, а саме:

Аналогові HD системи (AHD, HDTVI, HDCVI)

  • Передача сигналів без затримок та «зависань»;
  • Простота налаштування та встановлення;
  • Демократична ціна в порівнянні з ІР;
  • Можливість передачі звуку та сигналів управління;
  • Велика дальність передачі 300-700м;
  • Сумісність старих аналогових камер із HD реєстраторами;
  • Досить висока роздільна здатність (до 8 Мп).

Система IP

  • Найкраща, позбавлена перешкод якість зображення;
  • Можливість локального запису на карту SD;
  • Найбільша роздільна здатність картинки (до 61 Мп);
  • Камери можуть бути самодостатніми пристроями;
  • Мати вбудований мікрофон;
  • Передача зображень через існуючу комп’ютерну мережу;
  • Мати керовані входи та виходи;
  • Вбудовані аналітичні детектори.

Як замовити відеоспостереження у Києві?

Для того, щоб вирішити, яка підійде система відеоспостереження для дому, слід дати точні відповіді на низку питань: яка площа охоронятиметься, чи допустимі мертві зони, умови освітлення в нічний час, термін зберігання записів, час безперебійної роботи на акумуляторах. Виходячи з цих питань, буде складено ТЗ та розраховано вартість обладнання, а також установки.

Монтаж відеоспостереження: довіритись професіоналам чи зробити самостійно?

Таким питанням задається кожен, хто думає про встановлення камер спостереження. Але відповідь тут одна: слід довіритись професіоналам. Адже монтаж відеоспостереження – процедура нелегка. Вона вимагає точного та суворого дотримання технології, а тому не варто ризикувати та намагатися самостійно виконати всі роботи. Рекомендується довіритися професіоналам, вони зроблять все як слід.